Kolory stojaków plastikowych

W jakich kolorach najczęściej występują stojaki plastikowe? Które z nich cieszą się największą popularnością. Czy opłaca się zamawiać klasyczne stojaki w kolorze białym lub przeźroczystym, czy może lepiej sięgnąć po coś bardziej kolorowego? Tak naprawdę stojaki plastikowe mogą występować w dowolnym kolorze, jaki tylko przyjdzie nam do głowy. Aby zostały one wyprodukowane, przygotowuje się specjalny granulat. Są to kolorowe kawałki tworzywa, występujące w dziesiątkach kolorów, będących odzwierciedleniem kolorów RAL.

Oczywiście nie zawsze producent będzie posiadać w ofercie pełną gamę kolorów. W przypadku wielu barw, wykonanie stojaków jest możliwe wyłącznie na zamówienie. Dotyczy to przede wszystkim rzadko spotykanych kolorów, takich jak fuksja czy różowy. Występując z takimi kolorami w stałej sprzedaży, stojaki plastikowe z pewnością nie znalazłyby dużego grona odbiorców.

 

Jak przebiega proces produkcji kolorowych stojaków? Na początku określa się model do produkcji oraz kolor. W przemyśle stosuje się kolory z palety RAL. Producent otrzymawszy zamówienie, zamawia granulat w kolorze żądanym przez klient. Wyprodukowanie takiego granulatu może zająć około tygodnia, jeśli nie występuje on na stanie. Następnie granulat jest umieszczany w specjalnych maszynach, które go topią i nieustannie mieszają. W efekcie powstaje płynne tworzywo, które następnie przy pomocy specjalnych dysz jest wtłaczane do formy. Następuje tam szybkie odparowanie wilgoci i po kilkunastu sekundach mamy gotowe stojaki plastikowe.

Dodaj komentarz