Stojaki reklamowe w nowoczesnym elektronicznym świecie

Jedną z bardziej skutecznych form reklamy bezpośredniej są stojaki reklamowe, znane także jako standy reklamowe. Krótki tekst współgrający z kierunkiem działalności i uzupełniony grafiką łatwo zapada w pamięć. Firmy posiadające key visual mogą zmieniać treść reklamy, jednocześnie dbając o spójność przekazu. Stojak reklamowy może przybierać różne formy. Ich zastosowanie może zależeć od umiejscowienia czy rodzaju klientów. Trzeba mieć bowiem świadomość, że stojaki reklamowe nie muszą być umiejscowione w siedzibie czy oddziale firmy. Ze względu na przenośny charakter świetnie sprawdzają się w przypadku targów, konferencji, eventów, imprez charytatywnych czy podczas innych wspieranych lub organizowanych przez przedsiębiorstwo okoliczności. Dobrze zorganizowane i wyposażone stoiska sprawiają, że oferta staje się lepiej widoczna, atrakcyjniejsza, a przekaz wyraźny i czytelny.

Rodzaje stojaków reklamowych

Stojaki reklamowe mogą przybierać różne formy, a w zależności od budowy, zmiana przekazywanej treści będzie prostsza lub bardziej skomplikowana. Do najpopularniejszych opcji należą:

  • potykacze - wolnostojące akcesoria w formie litery A. Mogą być wykonane z rozmaitych materiałów, a informację reklamową mogą zawierać wymienne plakaty lub, w wypadku tablic kredowych czy metalowych, będą umieszczane odręcznie bezpośrednio na stojaku. Potykacze świetnie sprawdzają się np. w wypadku barów czy różnego rodzaju lokali, które mogą wystawić je na ulicy. Co istotne, ich zaletą jest to, że są często dwustronne.
  • ekspozytor reklamowy - zajmuje nieco więcej miejsca, ale daje możliwość nie tylko umieścić hasło czy logo, a także wyeksponować konkretny produkt. Stand reklamowy posiada półki, na których można umieścić tematyczną grupę produktów i w ten sposób wyróżnić spośród innych. Warto zwrócić uwagę, że producenci przyjmują zamówienia na dostosowane do wagi i wielkości umieszczanych przedmiotów.
  • stojaki na ulotki - kolejna wolno stojąca reklama, która daje szansę na promowanie marki. Umieszczone w nich ulotki mogą skupiać się na różnych produktach, dzięki czemu klient zyskuje na możliwości wyboru. Same stojaki mogą być umiejscowione w dowolnym miejscu, a dzięki rozmaitości kształtów i materiałów z których są wykonane, z pewnością wpasują się w przestrzeń firmy. Dobre rozwiązanie dla biur podróży, gabinetów lekarskich, banków i innych miejsc z poczekalnią dla klientów.
  • fotościanka - genialne rozwiązanie dla miejsc z dużym skupiskiem ludzi. Sponsorzy i firmy mają szansę na promocję za pośrednictwem fotografii rozsyłanych poprzez social media. Produkcja ścianki fotograficznej mieści się w kategorii rozwiązań budżetowych.

Potykacze reklamowe czy standy ekspozycyjne nie są trudne w produkcji. Kartonowe rozwiązania są jednorazowe i tanie przy zamówieniu, a ich metalowe czy aluminiowe odpowiedniki pozwalają na wielokrotne oklejenie, co w rezultacie może stać się jeszcze bardziej opłacalne przy dłuższym użytkowaniu.

Stojaki reklamowe na targach

Dzięki dużej mobilności, stojaki mogą być wykorzystywane w dowolnej przestrzeni, a ich transport nie stanowi problemu. Z tego powodu znajdują zastosowanie jako ekspozycje na targach. Stand reklamowy może przybierać różne formy, a w wypadku tych wykorzystywanych na wystawach szczególnie przydatne mogą być:

  • ścianki wystawiennicze
  • roll up'y
  • wyświetlacze (display)
  • plakaty 3D

Wybierając formę reklamy na targi branżowe zawsze trzeba mieć na uwadze konkurencję. Stoisko reklamowe powinno się wyróżniać na tle innych firm i jasno być powiązana z ofertą. Popularne ulotki mogą zostać zastąpione przez pocztówki umieszczane na ściankach wystawienniczych, wraz z katalogami lub innymi biuletynami informacyjnymi. Tak wyposażone stoiska w towarzystwie uśmiechniętego stewarda lub pracownika firmy mogą pomóc zyskać nowych klientów i zwrócić uwagę na markę.

Jakość wykonania, a skuteczność reklamy

Wspomniane już podczas wymieniania rodzajów form reklamy wolnostojącej rozmaite materiały i technologie wykorzystywane podczas produkcji stojaków mogą znacząco wpłynąć na odbiór treści. Słabej jakości, szybko ulegające uszkodzeniu stojaki nie będą dobrą wizytówką firm. Dlatego należy zastanowić się, kiedy dobrym rozwiązaniem będzie budżetowa kartonowa wersja, a kiedy warto stosować nadruki na plexi czy nalepki na metalowy stand.

Równie istotny jest wybór rozmiaru stojaka. musi on być dostosowany nie tylko do wielkości stoiska czy lokalu, ale także do umieszczanych na nich treści. Na przykład, umieszczając ulotki czy katalogi na ściance należy pomyśleć, żeby miały one odpowiedni format lub, jeśli nie można go zmienić, żeby stand został wyprodukowany w sposób umożliwiający estetyczne ich rozmieszczenie. W procesie produkcji można dopasować dowolne parametry, ale jeśli produkt ma służyć długoterminowo, to zakup powinien zostać dobrze przemyślany.

Podsumowując, planując promocję firmy warto wziąć pod uwagę stojaki reklamowe. Dobrze dobrany rodzaj, wielkość i materiał będzie stanowił doskonalą wizytówkę dla każdego rodzaju działalności.

Dodaj komentarz