Wybieramy dobry stojak na lakiery

Urządzając nowoczesny salon kosmetyczny należy zwrócić uwagę nie tylko na kolory ścian czy dobór mebli oraz profesjonalnych sprzętów, ale także na wybór funkcjonalnych akcesoriów. I tak na przykład jeśli jedną z usług oferowanych w salonie jest manicure i pedicure, to nieodzownym elementem wyposażenia będą stojaki na lakiery. Dzięki nim w efektowny sposób można zaprezentować klientkom dostępną paletę kolorów. Nie bez znaczenia będzie także wątek praktyczny. Lakiery poustawiane na półkach zawsze będą w zasięgu ręki. 

Czym powinien charakteryzować się dobry stojak na lakiery?

Poszukując takiego akcesorium należy zwrócić uwagę na jakość i materiał wykonania. Stojaki chociaż pełnią bardzo ważną rolę, to służą jedynie do eksponowania kosmetyków. W tym przypadku głównymi bohaterami powinny być lakiery, a co za tym idzie stojak musi mieć półki o określonej szerokości oraz solidną konstrukcję. Dobrym pomysłem będzie wybór stojaka wykonanego z przezroczystego tworzywa sztucznego. I tak na przykład anodowe aluminium i pleksi są odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu, taki materiał sprawdzi się w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Oryginalny design

Decydując się na nowocześnie urządzone wnętrza należy pamiętać także o dobraniu równie designerskich akcesoriów. Do modnych fasonów można zaliczyć między innymi:

-stojaki biurkowe;

-stojaki obrotowe;

-stojaki naścienne;

Poszukując idealnej dla siebie wersji należy wziąć pod uwagę ilość posiadanych lakierów oraz dostępną przestrzeń. Jeżeli mamy do czynienia z dużym salonem, to podwójny wieszak naścienny świetnie odnajdzie się w takim miejscu. Do mniejszych pomieszczeń można dobrać wersję biurkową.

Przybornik- czyli opcja dodatkowa

Biorąc pod uwagę najczęściej wybierane warianty, właściciele salonów kosmetycznych chętnie decydują się na wybór stojaków z dodatkowym wyposażeniem. w większości przypadków stanowisko na którym wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne na dłoniach i stopach ma ograniczoną przestrzeń, a co za tym idzie by pomieścić wszystkie akcesoria trzeba znaleźć na to stosowny patent. Na rynku dostępne są stojaki z przybornikami, które umożliwiają przechowywanie niezbędnych przyrządów służących do wykonywania manicure.

Liczba półek

Wybierając przezroczysty ekspozytor na lakiery możemy zdecydować się na wersję z większą lub mniejszą ilością półek. Jeśli chcemy oferować klientkom nowości rynkowe i jeśli w ofercie mamy cały wachlarz kolorów, to obrotowy stojak mieszczący 140 lakierów będzie idealnym rozwiązaniem. Decydując się na tą opcję, trzeba jednak pamiętać o zapełnieniu wszystkich półek. Braki widoczne będą na pierwszy rzut oka i niezbyt korzystnie wpłyną na wizerunek salonu.

Dodaj komentarz