Oznaczenia toalet - męskiej i damskiej

Oznaczenia toalet to popularne rozwiązania w miejscach użyteczności publicznej, takich jak puby, restauracje, instytucje publiczne, szkoły czy dworce. Dzięki nim bez problemu trafiamy do odpowiedniej toalety: damskiej lub męskiej. Oznaczenia toalet - skąd się wzięły i czy wszędzie są takie same?

Oznakowanie toalet - piktogramy

Najłatwiejszym sposobem na oznaczenia toalet są piktogramy sylwetki męskiej i kobiecej. Jest to uniwersalne rozwiązanie, szczególnie przydatne w miejscach, z których korzystają osoby różnego pochodzenia. Bariera językowa nie powinna stać na drodze w skorzystaniu z właściwej toalety :)

Oznaczenia WC kółko i trójkąt - skąd się wzięły?

Dlaczego akurat kółko i trójkąt stały się oznaczeniami toalet? Jest to nawiązanie do starożytnych symboli reprezentujących mężczyznę i kobietę, lub Marsa i Wenus. Oznaczenia WC toalet damskich są opatrzone w kółko, z kolei toaleta męska oznaczona jest trójkątem.

Jak się okazuje jednak, oznaczenia toalet - kółko i trójkąt - nie są jasne dla wszystkich, w szczególności dla turystów z zagranicy, a nawet części Polaków. Z tego względu dużo lepiej pozostać przy piktogramach jako oznaczenia toalet w swoim lokalu.

Oznaczenie toalety damskiej

Oznakowanie toalet damskich to symbol wypatrywany przez wiele kobiet przy prawie każdym dłuższym wyjściu poza dom. Dlatego niezwykle ważne jest, aby symbol był wyraźny, czytelny i zrozumiały dla wszystkich. Dodatkowo można wyposażyć swój lokal w oznaczenia wskazujące drogę do toalety damskiej w formie tabliczek informacyjnych.

Toaleta damska znaczek

Toaleta damska jest oznaczana symbolem kółka lub piktogramem sylwetki kobiecej.

Oznaczenie toalety męskiej

Oznaczenia toalety męskiej dobrze gdy są wyraźne i czytelne już na pierwszy rzut oka. Dzięki temu wielu mężczyzn uniknie niezręcznej sytuacji wejścia do toalety damskiej, co będzie też z pewnością krępujące dla wielu korzystających z niej kobiet.

Toaleta męska znaki

Oznakowanie toalet męskich symbolizowane jest trójkątem skierowanym jednym z wierzchołków w dół lub piktogramem sylwetki mężczyzny.

Oznaczenie toalety dla osób niepełnosprawnych

Toalety dla osób niepełnosprawnych zwykle nie dzielą się na damskie lub męskie. Z tego względu oznacza się je osobnym piktogramem symbolizującym osobę na wózku inwalidzkim. W wypadku wielu toalet publicznych, toaleta dla osób niepełnosprawnych często pełni funkcję również toalety dla rodzica z dzieckiem, gdzie znajduje się przewijak. W takim wypadku oznaczenia toalet warto uzupełnić o odpowiedni symbol sylwetki niemowlaka lub rodzica z dzieckiem.

Dodaj komentarz