Oznaczenia toalet

4 produkt(ów)

na stronę

4 produkt(ów)

na stronę

Oznaczenia toalet

Oferujemy Państwu różnorodne oznaczenia toalet. W tej kategorii znajdują się tabliczki na drzwi toalety. Mają one zastosowanie w domach, urzędach oraz w toaletach publicznych zarówno tych w budynkach, jak i wolnostojących. Wykonanie tabliczek z tworzywa sztucznego zapewnia trwałość i funkcjonalność, a jednocześnie gwarantuje niską cenę. Dostępne tutaj produkty zostały starannie dobrane tak, aby zapewnić wysoką jakość i dobrą widoczność. Odpowiednie znaczki mogą być ulokowane na drzwiach do toalety dla kobiet i mężczyzn. Wśród oferty naszej firmy znajdą Państwo tradycyjne oznaczenie oraz wersję humorystyczną w różnych wariantach kolorystycznych.

Coś więcej niż kółko i trójkąt

Utarte schematy oznaczania toalet coraz częściej są zastępowane atrakcyjnymi ikonami. Tabliczki znajdujące się na drzwiach toalet, zamiast kółka i trójkąta, mogą przedstawiać mężczyznę i kobietę. Taka personalizacja jest lepiej odbierana niż stosowane niegdyś symbole. Dlatego proponujemy nowe, modne podejście do tematu. W miejscach, gdzie wymagana jest powaga, sprawdzą się proste postaci ludzkie. Jasno wskazują na przeznaczenie pomieszczenia i skupiają się na przekazaniu informacji dla kogo dostępna jest ta toaleta.

W innych miejscach można pozwolić sobie na niestandardowe tabliczki na drzwi toalety. Zabawne oznaczenia można zastosować tam, gdzie istnieje wspólna łazienka dla mężczyzn i kobiet. Popularne w naszym sklepie są między innymi:

  • oznaczenie toalety "TO TU"
  • oznaczenie toalety z napisem "czytelnia".

Takie tabliczki stają się modne w firmach dbających o ciepłą, luźną atmosferę oraz domach.

Oznaczenia toalet zgodne ze standardami ISO

Normalizacja symboli graficznych pozwala na ich rozpoznawalność na całym świecie. W wypadku produktów mających na celu oznakowanie toalet, ma to szczególne znaczenie w miejscach użyteczności publicznej. Jednolite normy pozwalają na rozpoznawalność piktogramów przez turystów i biznesmenów w delegacji. Za ustalanie takich przepisów odpowiada Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna ISO. Przyjęła ona, że oznaczenie toalety zawiera postać mężczyzny lub kobiety na białym lub niebieskim tle.

Tworząc ofertę naszego sklepu skupiliśmy się na tym, aby oznaczenie toalety damskiej i męskiej było czytelne dla wszystkich użytkowników. Ze względów estetycznych nie trzymaliśmy się jednak ściśle kolorystyki określonej przez ISO. Zamiast tego proponujemy atrakcyjne wizualnie, bardziej dyskretne oznakowanie na drzwi WC.

Sposoby umieszczania informacji o WC w Polsce

W Polsce do tej pory można spotkać się rozmaite oznaczenia toalet. Najpopularniejsze z nich to litery WC, napis TOALETA lub TOILET, a także grafika przedstawiająca mężczyznę czy kobietę w różnych kształtach i pozach lub osobę na wózku. Gdzieniegdzie pojawiają się również symbole kółka i trójkąta zwróconego ku dołowi. Skąd takie rozbieżności?

  • WC - z ang. Water closet, czyli muszla klozetowa. Popularny skrót spotykany w wielu krajach, jednak w Polsce mało kto potrafi wyjaśnić jego rozszerzenie. Mimo to nie budzi wątpliwości wśród rodaków i anglojęzycznych turystów.
  • Symbole "kółko", "trójkąt" - nawiązują do kobiecych krągłości i szerokich, męskich barków.
  • Figury ludzkich postaci - symbolika zgodna ze standardami ISO.

Osoby poszukujące toalety, zwykle rozpoznają odpowiednie miejsce. Najwięcej problemów zdają się sprawiać mało rozpoznawalne figury geometryczne - kółko i trójkąt, zwłaszcza gdy ten drugi zwrócony jest w złą stronę. Dlatego warto zainwestować w znaki budzące mniej kontrowersji w miejscach publicznych.

Jakie oznaczenie powinno znaleźć się przed toaletą dla osób niepełnosprawnych?

Symbol niepełnosprawności nie budzi wątpliwości. Taki sam znajduje się przed wejściem do ustępu, na miejscach parkingowych czy przy windach przeznaczonych dla tych osób. Przedstawia on osobę siedzącą na wózku i nie rozróżnia płci. Nie spotkamy zatem damskiej lub męskiej ubikacji dla osób niepełnosprawnych. Ze względów praktycznych są one projektowane tak, aby tylko jedna osoba przebywała w środku. Czasami łączy się to pomieszczenie z miejscem dla rodziców z dziećmi. Wówczas również warto stosownie to oznaczyć. Wierzymy, że znajdą Państwo tutaj odpowiednie kategorie symboli, które precyzyjne wskażą to jakże istotne miejsce.